Internationaal

Volgende films van de JEF makers selectie werden vertoond op Internationale Filmfestivals. Een dikke proficiat aan de makers!

Wicked Wales International Youth Film Festival - 2020

Deze films werden vertoond tijdens het Wicked Wales International Youth Film Festival in Wales in oktober 2020. 



    ENIMATION festival - 2020

    Deze films werden vertoond op het ENIMATION Filmfestival in Slovenië van 10 tot en met 14 november 2020.

    • Robot - Een film van Elise Stragier (8 jaar) van de Kunstacademie van Wetteren onder begeleiding van Isabel Bouttens
    • Onbereikbaar lekkers / Unreachable goodies - Een film van van Henri Lootens, Matisse Delbeke, Menatallah Alsotari en Dario De Smet (10 jaar) onder begeleiding van Meester Davy Cloet van De Wingerd en De Zon

    Festival Nacional Plasencia Encorto - 2020

    Volgende film werd vertoond op het Festival Nacional Plasencia Encorto in Spanje van 26 tot en met 28 maart 2020.

    Festival Camera Zizanio - 2019

    Deze films werden vertoond het Festival Camera Zizanio in Griekenland van 30 november tot en met 7 december 2019.

    Wicked Wales International Youth Film Festival - 2019

    Deze films werden vertoond tijdens het Wicked Wales International Youth Film Festival in Wales in oktober 2019. De film Spacepost won zelfs een award!

    Anim!Arte filmfestival - 2019

    Deze films werden vertoond op het Anim!Arte festival voor de selectie internationale studenten mini in Brazilië van 1 tot en met 8 december 2019.

    REC for kids in Berlijn - 2019

    Volgende films werden vertoond op het REC for kids Berlin Filmfestival in Berlijn van 19 tot en met 22 september 2019.

    Ecozine Youth Film Festival - 2019

    Deze film werd vertoond op het  Ecozine Youth Film Festival Zaragoza op 15 mei 2019.

    •  Hier woon ik / This is where I live - Een film van Otto, Alic, Simon, Walt, Nura, Alice, René, Louise, Gleb en Elias (allen 10 jaar) van de Academie voor Beeldende Kunst Gent

    Festival Camera Zizanio - 2018

    Deze films werden vertoond op het Festival Camera Zizanio in Griekenland van 1 tot en met 8 december 2018.

    Sydney International Festival of films by children - 2018

    Volgende films werden vertoond op het Sydney International Festival of films by children in Sydney van 3 tot en met 11 november 2018. De film Kaas (Cheese) won Best Editing by a Child in de International Section of the KidzFlicks Awards!

    ENIMATION - 2018

    Deze films werden vertoond op het ENIMATION Filmfestival in Slovenië van 27 november tot en met 1 december 2018. 

    • Trompetisimo - Een film die het resultaat is van groepswerk van Kidscam in Mechelen
    • Doodles - Een film die het resultaat is van een groepswerk middelbare studenten van de Kunstacademie van Wetteren
    • Als kleine meisjes groot worden / When little girls grow up - Een film van Maria Gallet (14 jaar) onder begeleiding van Ann Barbier van de Academie voor beeldende kunst 
    • Kaas / Cheese - Een film die het resultaat is van een groepswerk onder begeleiding van Christel Degros van de Academie voor beeldende kunst Gent
    • Aliën WC / Alien toilet- Een film van Arne Floryn, Flor Bekaert, en Erlend Declercq (11 jaar) van de Academie voor beeldende kunst Gent
    • Hier woon ik / This is where I live - Een film van Otto, Alic, Simon, Walt, Nura, Alice, Louise, Gleb, and Elias (10 jaar) van de Academie voor beeldende kunst Gent



    Youth Cinema Network Award - 2018

    Volgende film werd vertoond op de Youth Cinema Network Award 2018.

    • Jacht / The hunt - Een film van Alexander Ferwerda (14 jaar), Kayle Wullearts, Jasper Beukema, Bert Van Schoor, Seppe De Ruyter, Maxime Bui Van Ut, Bram Van Camp van de Academie van Schoten

    Innsbruck Nature Film Festival - 2018

    Volgende film werd vertoond op het Innsbruck Nature Film Festival in oktober 2018. 

    • Jacht / The hunt - Een film van Alexander Ferwerda (14 jaar), Kayle Wullearts, Jasper Beukema, Bert Van Schoor, Seppe De Ruyter, Maxime Bui Van Ut, Bram Van Camp van de Academie van Schoten

    Four River Film Festival - 2018

    Volgende film werd vertoond op het Four River Film Festival in Kroatië in sepember 2018. 

    • Jacht / The hunt - Een film van Alexander Ferwerda (14 jaar), Kayle Wullearts, Jasper Beukema, Bert Van Schoor, Seppe De Ruyter, Maxime Bui Van Ut, Bram Van Camp van de Academie van Schoten

    REC for kids in Berlijn - 2018

    Volgende films werden vertoond op REC for kids Berlin Filmfestival in Berlijn van 19 tot en met 23 september 2018.

    • Jacht / The hunt - Een film van Alexander Ferwerda (14 jaar), Kayle Wullearts, Jasper Beukema, Bert Van Schoor, Seppe De Ruyter, Maxime Bui Van Ut, Bram Van Camp van de Academie van Schoten
    • Hier woon ik / This is where I live - Een film van Otto, Alic, Simon, Walt, Nura, Alice, Louise, Gleb, and Elias (10 jaar) van de Academie voor beeldende kunst Gent

    VAFI – International Children and Youth Animation Film Festival Varaždin - 2018

    Volgende films werden vertoond op het  VAFI – International Children and Youth Animation Film Festival Varaždin in Kroatië van 28 mei tot en met 3 juni 2018. 

    VAFI MINI (-10 jaar)

    • An unexpected journey - Robbe de Caluwe (10 years old) of the studio of animated films of the Academy of Waasmunster with teacher Isabel Bouttens
    • Better for the environment – Aagje Van Raemdonck (10 years old) from the studio of animated films - lower grade at the Academy of Arts in Wetteren with teacher Isabel Bouttens
    • In the name of... - Group work of the Municipal Academy of Fine Arts Turnhout under the supervision of Shelley Swinnen
    • The circus - Group work by Danas Bereznickas, Marina (8), Vera (5), Vladimir (10), Clemence (8), Rebecca (8) and Flora (8 years old) in the context of a workshop
    • Princess Cheyenne - Groupwork Kidscam
    • Trompetisimo - Groupwork Kidscam

    VAFI MIDI (11 - 14 jaar)

    • Keith Haring meets Mondriaan - Noor Allerweireldt (age 13) of the Academy of Visual Arts Ghent
    • Lamp, after Zvi Goldstein  Mats and Nore Denys, made in a workshop by Waf! under supervision of Christel Degros
    • Lamp, after Vedran Kopljar - Otto Geerinckx and Juliette Wellekens, made during a workshop of Waf! under the supervision of Christel Degros
    • Music maestro! - Group work of the Academy of Visual Arts in Ghent in An Barbier’s class
    • Santa Clause - Jonah, Tuur, Corneel and Berre (all 12 years old), under the supervision of Villa Basta
    • The catch – Group work by the sixth grade of school De Driehoek in Bocholt under supervision of Kidscam.
    • The nest - Era De Maesschalck (8 years old) of the Academy of Visual Arts in Ghent in Danny De Vent’s class
    • The little cake - Mara Laga, Lilith Vandendriessche, Habiba Schöller and Andrea Vadan (12 years old) of the Academy of Visual Arts in Ghent in Ann Barbier’s class


    Ecozine Internationale Film Festival - 2018

    Volgende film werd vertoond op het Ecozine Internationale Film Festival in Zaragoze Spanje van 8 tot en met 27 mei 2018.

    • Better for the environment - Een film van Aagje Van Raemdonck (10 jaar) onder begeleiding van Isabel Bouttens van de Kunstacademie van Wetteren

    Festival Nacional Plasencia Encorto - 2018

    Volgende film werd vertoond op het Festival Nacional Plasencia Encorto in Spanje van 12 tot en met 14 april 2018.

    • The catch – Een film die het resultaat is van een groepswerk onder leiding van Kidscam van de 6de graad van de school De Driehoek in Bocholt 

    Fresh Film Festival - 2018

    Volgende film werd vertoon op het  Fresh Film Festival in Ierland van 20 tot en met 25 maart 2018.

    • Better for the environment – Een film van Aagje Van Raemdonck (10 jaar) onder begeleiding van Isabel Bouttens van de Kunstacademie van Wetteren

    Festival Camera Zizanio - 2017

    Volgende films werden vertoond op het Festival Camera Zizanio in Griekenland van 2  tot en met 9 december 2017.

    • The ghost tree - Een film van Wehha Maarouf (10 jaar) uit de klas van Danny De Vent van de Academie voor beeldende kunsten Gent
    • Better for the environment – Een film van Aagje Van Raemdonck (10 jaar) onder begeleiding van Isabel Bouttens van de Kunstacademie van Wetteren
    • The cycle - Een film van Kasper Pissens and Jens Bruggeman (9 jaar) onder begeleiding van Isabel Bouttens van de Kunstacademie van Wetteren
    • In the name of... - Een film die het resultaat is van een groepswerk onder leiding van Shelley Swinnen aan de Stedelijke kunstacademie van Turnhout

    Up and Coming filmfestival - 2017

    Volgende film werd vertoond op het Up and Coming filmfestival in Hannover, Duitsland van 23 tot en met 26 november 2017.  

    • Boom – Een film van Tibor Beque (9 jaar) uit de klas van Danny De Vent van de Academie voor beeldende kunsten Gent

    Chiyoko Film Festival - 2017

    Volgende films werden vertoond op het Chiyoko Film Festival in Zurich, Zwitserland op 19 november 2017.

    • Funfair - Kasper Nolf (8 years old) of the Academy of Visual Arts in Ghent in Danny De Vent’s class
    • Lamp, after Zvi Goldstein – Mats and Nore Denys, made in a workshop by Waf! under supervision of Christel Degros
    • The squirrel and the lumberjack - Tika Goossens (8 years old) of the Academy of Visual Arts in Ghent in Christel Degros’ class
    • Dream jobs – Group work from the Academy of Visual Arts in Ghent in Iza Cracco’s class
    • The mole and the rain - Flor Bekaert (8 years old) of the Academy of Visual Arts in Ghent in Danny De Vent’s class
    • The dragon witch - Dora Boelens (7 years old) and Julia Rentmeister (7 years old)
    • The circus - Group work by Danas Bereznickas, Marina (8), Vera (5), Vladimir (10), Clemence (8), Rebecca (8) and Flora (8 years old) in the context of a workshop
    • The nest - Era De Maesschalck (8 years old) of the Academy of Visual Arts in Ghent in Danny De Vent’s class
    • Pacman - Tristan Verhoeven and Gust Slabbinck (11 years old) of the studio of animated films of the lower grade from the Academy of Arts in Wetteren with teacher Isabel Bouttens
    • White Board - Tijn Vandermassen (11 years old) of the Academy of Visual Arts in Ghent in Danny De Vent’s class
    • The ghost tree - Wehha Maarouf (10 years old) of the Academy of Visual Arts in Ghent in Danny De Vent’s class 
    • The catch – Group work by the sixth grade of school De Driehoek in Bocholt under supervision of Kidscam.

    International Short Film Festival SHORT FORM - 2017

    Volgende films werden vertoond op het International Short Film Festival SHORT FORM in Servië van 26 september tot en met 1 oktober.

    • Tree – Tibor Beque (9 years old) from the Academy of Visual Arts in Ghent, class of Danny De Vent
    • Expedition planet orange – Matisse Van Esch (10 years old)
    • The catch – Group work by the sixth grade of school De Driehoek in Bocholt under supervision of Kidscam.
    • Mysterious city – Group work, made in a five-day workshop under supervision of Caméléon Bavard     
    • Lamp, after Zvi Goldstein – Mats and Nore Denys, made in a workshop by Waf! under supervision of Christel Degros
    • A day in the life – Individual work by Quinten Hazebroek (12 years old)
    • Come home – Teamwork by 4 children (10 years old), made in an animation workshop. Coaching by Kidscam
    • In your head – Teamwork by the fifth-graders from a school in Bellingen. Coaching by Kidscam.

    REC for kids in Berlijn - 2017

    Volgende films werden vertoond voor REC for kids Berlin Filmfestivalin Berlijn van 20 tot en met 24 september 2017.

    • Better for the environment – Aagje Van Raemdonck (10 years old) from the studio of animated films - lower grade at the Academy of Arts in Wetteren with teacher Isabel Bouttens
    • Dream jobs – Group work from the Academy of Visual Arts in Ghent in Iza Cracco’s class.
    • Lamp, after Zvi Goldstein – Mats and Nore Denys, made in a workshop by Waf! under supervision of Christel Degros

    VAFI – International Children and Youth Animation Film Festival Varaždin - 2017

    Volgende films werden vertoond op het  VAFI – International Children and Youth Animation Film Festival Varaždin in Kroatië van 30 mei tot en met 4 juni 2017.De Special mention werd uitgereikt aan de film I feel so... 

    • Buddha’s Magical Journey - Workshop animation at the Academy of Fine Arts in Turnhout.
    • Cook With Bart - From the animation classes at the school of arts in Ghent
    • I feel so… - Teamwork by class “De Mikado’s” (10 years old) in a school in Ingelmunster
    • Monsters - Teamwork (by 9 years old pupils) made at the Academy of Fine Arts in Roeselare
    • TV - By the entire class of teacher Danny De Vent at the Ghent Academy
    • The Magical Cup - Team work (by 11 years old pupils) from the animation classes at the Academy in Wetteren


    Festival Nacional Plasencia Encorto - 2017

    Volgende film werd vertoond op het Festival Nacional Plasencia Encorto 2017 in Spanje van 16 tot en met 18 mei 2017.

    • Roodkapje - Een film van Mila De Vent, Victor Lamoot, Yann Willemyns en Mauro De Maeyer (9 jaar) onder begeleiding van Danny De Vent van de Academie voor Beeldende Kunst in Gent

    ENIMATION - 2017

    Volgende film werd vertoond op ENIMATION Filmfestival in Slovenië van 9 tot en met 15 oktober 2017.

    • Dream jobs – Een film die het resultaat is van een groepswerk van de klas van Iza Cracco aan de Academie voor beeldende kunsten Gent

    Festival Camera Zizanio - 2016

    Volgende films werden vertoond op het Festival Camera Zizanio in Griekenland van 5 tot en met 10 december 2016.

    • Come Home – Teamwork by 4 children (10 years old), made in an animation workshop. Coaching by Kidscam
    • I feel so… – Teamwork by class “De Mikado’s” (10 years old) in a school in Ingelmunster
    • Welcome refugees in Belgium! – Individual work by Stanislawa Borginon (10 years old)

    PLURAL - 2016

    Volgende film werd vertoond op het PLURAL + (Youth video festival on migration, diversity and social inclusion) in New York in oktober 2016. De film won een award!

    •  True happiness - Een film gemaakt op de academie van Gent bij An Barbier

    REC for kids in Berlijn - 2016

    Volgende film werd vertoond op REC for kids Berlin Filmfestival in Berlijn van 14 tot en met 18 september 2016.

    • Roodkapje - Een film van Mila De Vent, Victor Lamoot, Yann Willemyns en Mauro De Maeyer (9 jaar) onder begeleiding van Danny De Vent van de Academie voor Beeldende Kunst in Gent

    VAFI – International Children and Youth Animation Film Festival Varaždin - 2016

    Volgende films werden vertoond op het VAFI – International Children and Youth Animation Film Festival Varaždin in Kroatië van 19 tot en met 24 april 2016. Winnaar in de categorie Junior Midi (11 - 14 jaar) werd Come Home van Kidscam.

    • TV - By the whole class of teacher Danny De Vent at Academy of Ghent
    • And then the Humans Arrived - By 5th & 6th grade at the Academy of Visual Art and Media Genk
    • Come Home – Teamwork by 4 children (10 years old), made during an animation workshop. Coaching by Kidscam
    • In your mind– Teamwork by the fifth-graders from a school in Bellingen. Coaching by Kidscam
    • Milky Way – Kidscam with 6th grade of primary school
    • Retirement: feeding the ducks - By Francesca Goethals
    • Retirement: Safari - By Oscar Marchand
    • Shopping - By Yorun Cure
    • True happiness – 5th grade at the Academy for Visual Arts in Ghent
    • Tuareg – the whole class of teacher Danny De Vent at Academy of Ghent
    • What If I was a monkey – By Floris Baete
    • Red riding hood - By Mila De Vent, Victor Lamoot, Yann Willemyns, Mauro De Maeyer (9 years old) at the School of Arts in Ghent


    Festival Corti a Ponte in Italië - 2016

    Volgende films werden vertoond op het Festival Corti a Ponte in Italië van 18 april tot en met 14 mei 2016. De film Tuareg won The Adult Jury Award en de 11 Years Old Jury Special Mention. Milky Way won de 5 Years Old Jury Award!

    • Tuareg - By the entire class of teacher Danny De Vent at the Academy of Ghent
    • And then the Humans arrived – By 5th & 6th grade at the Academy of Visual Art and Media Genk
    • Milky Way – Kidscam, made with pupils in the 6th grade of primary school


    Fresh Film Festival - 2016

    Volgende films werden vertoond op het Fresh Film Festival in Ierland van 7 tot en met 12 maart 2016.